Materiały budowlane do pokoiku noworodka

0
1510

Pojawienie się dziecka w rodzinie to prawdziwa rewolucja. Odtąd będziemy zmuszeni nie tylko zmienić dotychczasowy tryb życia, ale także odpowiednio przygotować przestrzeń, w której zamieszka mały członek rodziny. To wiąże się oczywiście z koniecznością przeprowadzenia choćby niewielkiego remontu. Czy wiesz, jak właściwie przygotować pokój dla swojego malucha?

Piękno i funkcjonalność

Planując remont pokoju dla noworodka najczęściej kierujemy się określoną stylistyką mającą sprawić, że przestrzeń będzie zachwycała estetycznym wyglądem, ale i sprawiała, że nasza pociecha będzie czuła się w niej jak najlepiej. Nie należy zapominać o elementach, które zwiększą funkcjonalność pokoiku dla dziecka.

Odpowiednia farba do ścian

Kolor pozostawiamy preferencjom rodziców. Ważne jest jednak, aby farba w pokoju dziecięcym była przyjazna dzieciom – zatem najlepiej antyalergiczna. Nie zapominajmy, że gdy maluch podrośnie, z pewnością będzie próbował swoich sił w rysunkach naściennych, dlatego farba w jego pokoju powinna być wysoce zmywalna. Dobrze zaopatrzona hurtownia budowlana zapewni ci szeroki wybór farb idealnych do pokoju dziecięcego.

Zabezpieczenie mebli

Warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu mebli drewnianych, takich jak łóżeczko. Używane na co dzień, z czasem mające coraz częstszy kontakt z brykającym dzieckiem może być narażone na uszkodzenia. Drewno zagruntujesz z użyciem lakieru zabezpieczającego w płynie.

Drzwi ciche w obsłudze

Po kilkugodzinnych zmaganiach udało ci się ułożyć maleństwo do snu? Czas jak najciszej ewakuować się z pokoju. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie w pokoju dziecięcym lekkich drzwi przesuwnych.

Szeroki wybór akcesoriów budowlanych, z którymi stworzysz bezpieczny i piękny pokój dla noworodka znajdziesz pod adresem www.budujznami.pl.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here